Svjetski tjedan Svemira u Osnovnoj  školi Blato

Autor: Tonći Padovan, 13. 10. 2017.

Svjetski tjedan Svemira u Osnovnoj  školi Blato od 04. - 10. listopada

piše: Zoran Sardelić, dipl. inž.elek. učitelj mentor Tehničke kulture i Informatike fotografije: T.P.M

Svjetski tjedan svemira se obilježava svake godine od 4. - 10. listopada. Ove godine po prvi put ovoj hvale vrijednoj akciji pridružili su se učenici sa svojim učiteljima Osnovne škole Blato sa nizom provedenih aktivnosti od 3. do 8. razreda.

Tako su učenici 3.a razreda izradili maketu Sunčeva sustava,

a učenici četvrtih razreda izrađivali su svemirske letjelice od recikliranog materijala.

Učenici petih razreda su na satu engleskog jezika obrađivali temu Science and Maths - Time, dok su na satu tehničke kulture izrađivali model svemirske sonde NEAR od papira.

Učenici šestih razreda posebno su bili aktivni. Na satu engleskog jezika obrađivali su Solar System i napravili model solarnog sustava,

na satu likovne kulture su kroz temu Vrste crta crtali Svemirski grad,

a obradom teme Tonsko stupnjevanje boja crtali su planete.

Na satu prirode istraživali su površinu Zemlje (šume) preko Google Earth-a, dok su na matematici radili razlomke među planetima.

Učenici sedmih razreda su promatrali noćno nebo (biologija/kemija), gledali projekciju dokumentarnog filma "Duboki svemir" (tehnička kultura), računali omjere u svemiru (matematika) i crtali svemirske sonde i rakete naredbama koordinatne grafike u Terrapin Logu (informatika).

Učenici osmih razreda na satu talijanskog jezika su radili horoskopske znakove kroz nazive planeta i nebeskih tijela.

Dakle, bilo je jako veselo, interesantno i živo. Radujemo se ovako velikom nizu aktivnosti i s nestrpljenjem čekamo World Space Week 2018.

Zoran Sardelić

Momčilo Popadić 1947 - 1990

Momčilo Popadić   70 godina

Momčilo Popadić Pop, Pope ili Momo (Blato na Korčuli, 25. ožujka 1947. - Split, 20. studenog 1990.),

poznat kao autor brojnih tekstova hrvatskih evergreena (npr. "Oprosti mi, pape"), hrvatski je novinar,    književnik,   pjesnik i esejist.[1] Hedonizam njegova pisanja, Momčila Popadića svrstava u doajene splitske pisane riječi zlatnog doba 70-ih i 80-ih godina 20. stoljeća, kao i činjenica da je pisao jednako kao što je i živio, da mu je poezija bila što i disanje, da je živio za pisanje i od pisanja.  izvor Wikipedija o M Popadiću

.........

lastavice su napustile ovu kuću

gnijezda su vec suha i sipka i

trune se kao nepouzdan lapor

vlaga sol i sumorna tišina kaplju

niz krov stepenice okna zidove

magla se nevoljko spušta

na ovu kuću

mrzovoljno se naslanja noć

na ovu kucu

i skupa s njom postajem samo boca

davnog prošeka

što blijedi

što odlazi

što ostaje

samo voda i talog

i pluto

Momcilo Popadic   ( 1947 - 1990)

Tekstovi o Momi

Nastavni materijal  M Popadić  ( T. Padovan )

DAN ŠKOLE

OŠ  BLATO

od 2. lipnja 2016.

DAN  ŠKOLE

PROJEKTNI DAN

IZLOŽBE

Priredbe i športski susreti

DAN  ŠKOLE ( klikni )

Dječja klapa  -MANINA -

Kraj nastavne godine OBAVIJEST
27. lipnja 2016.   I ponedjeljak I                                   Završna školska  svečanost
19:00   sati  Dom kulture.                        Podjela svijedodžbi  osmašima,  podjela diploma, pohvalnica  i nagrada  4 - 8 r

05. srpnja 2016.  I  utorak I                                   Podjela  svijedodžbi   1 - 7 razreda
9:00   sati  OŠ Blato                            Podjela svijedodžbi  učenicima od  1  - 7  razreda -

Preuzimanje narudžbenica  za  narudžbu radnih bilježnica  posredstvom  NN

06 - 08. srpnja  2016.   OŠ  Blato        Zaprimanje  narudžbenica  u OŠ Blato          08 - 14:00   sati  - nastavnička knjižnica

UPISI U SREDNJU

Početak ispisa prijavnica 6.7.2016.

8.7. 2016. Krajnji rok za zaprimanje potpisanih prijavnica (učenici   - roditelji donose  u školu )

Brisanje s lista kandidata koji nisu zadovoljili preduvjete ili dostavili  potpisane prijavnice

Album

Popis postojećih albuma:

Naziv albuma
Kreirao

12. 5. 2015. 01:23
Antonia Bačić
10. 10. 2014. 10:13
11. 9. 2012. 08:40
3. 8. 2012. 12:48
12. 4. 2012. 11:52