OBAVIJEST RODITELJIMA PREDŠKOLACA

Poštovani roditelji budućih prvaša!

Polazak u školu je za dijete i njegove roditelje važan trenutak u životu. Upisom u I. razred razvoj, odgoj i obrazovanje postaju zajednička briga škole i roditeljskog doma u ostvarenju zajedničkog cilja, a to je sretno i obrazovno dijete. Dijete u školi dobiva prve velike životne obveze, upoznaje nove ljude; svoje vršnjake i učitelje, stječe nove spoznaje o svijetu koji ga okružuje, kao i o sebi samome.  Stoga, koliko je dijete pripremljeno za polazak u prvi razred, u tolikoj će mjeri prihvatiti obveze koje donosi škola. Kako bi školovanje započelo što uspješnije, potrebno je procijeniti djetetovu spremnost za polazak u školu. Spremnost djeteta utvrđuje stručno Povjerenstvo škole u sastavu: ( dr školske medicine, psiholog, socijalni pedagog, učitelj RN, knjižničar).

Povjerenstvo će preglede provoditi kroz mjesec svibanj 2021.

• Psihološko testiranje predškolaca održati će se od 3.-og - 14.-og svibnja 2021. u jutarnjem terminu, u prostorima škole, po unaprijed određenim grupama. Kako je raspoređeno Vaše dijete za testiranje dobiti ćete obavijest od nadležnog vrtića.
  • Sistematski zdravstveni pregledi se obavljaju u Domu zdravlja Blato kod dr. školske medicine, Anje Zelić. (dobiti ćete pismeni poziv).

Molimo one roditelje koji imaju nalaze i mišljenje psihologa, logopeda ili nalaz timske obrade drugih institucija u kojima je dijete eventualno bilo obuhvaćeno nekim oblikom procjene ili tretmana da nam te dokumente dostave.

Ujedno molimo da redovito pratite ovu stranicu na kojoj ćemo i dalje objavljivati sve važne informacije za upis djeteta.

Prilažem kratku ppt za roditelje na temu : PROCJENA PSIHOFIZIČKE ZRELOSTI ZA UPIS U I. RAZRED

SRS OŠ Blato - pedagog-psiholog Miljana Đolanga,prof.

Poštovani roditelji!

Shodno novonastalim okolnostima želimo Vas obavijestiti o odgodi sistematskih pregleda kod šk. liječnice i odgodi ispitivanja zrelosti za školu za upis u I. razred u šk. god. 2020./2021. Naknadno ćemo Vas obavijestiti o novim terminima sistematskih pregleda dr., kao i o ispitivanju spremnosti za školu!

Srdačan pozdrav, psihologinja Miljana Đolanga

Poštovani roditelji!

Nalazimo se u vremenu kada se suočavamo s teškom i zahtjevnom situacijom koja od svih traži prilagođavanje, nove načine rada, života, komunikacije. Kako s djecom tako i s Vama roditeljima.

Uredi su postali virtualni, a učenje i komunikacija se odvijaju na daljinu. No, to ne znači da nam se ne možete obratiti za sva pitanja, dileme, savjete vezane za Vašu djecu za koju ste se do sada obraćali s povjerenjem u individualnom kontaktu, a dalje možete virtualno.

Nitko od nas odraslih neće biti u stanju odgovoriti i objasniti na sva pitanja koja Vas budu zanimala, razbiti sve strahove. No, i kada ne budemo znali odgovor, djeca će i dalje pitati, zahtijevati i mi bi im trebali biti podrška i biti tu uz njih.

Moj mail je dostupan i slobodno se obratite bez ustručavanja. Naravno, sve u diskreciji i zaštiti prava djeteta.

Molimo Vas da i redovito pratite stranice škole za sve dodatne informacije.

Lijep pozdrav svima!

Mail: miljana.dolanga@skole.hr

Zaštita djece na internetu: Ovim videom se nastoji pomoći u usmjeravanju i odgovornom ponašanju djece na internetu.

Video je namijenjen djeci i roditeljima.
HAKOM                    https://www.youtube.com/watch?v=zXxXfCbW0ss
PSIHOLOŠKA POTPORA U PANDEMIJI KORONAVIRUSA

Poštovani  roditelji  i učitelji, učenici.  U ovim teškim vremenima odrasli i djeca izloženi su brojnim problemima, strahovima .....  Često postavljamo pitanja što  i kako. Kako objasniti djeci zašto  moraju biti u  kući, kako ovladati strahovima . Nadamo se da će te odgovore naći u ovoj brošuri  Društva psihologa koju objavljujemo.

OPRAVDANJA IZOSTANAKA IZ ŠKOLE
Kako se suočiti s tinejdžerskim laganjem