Svjetski tjedan Svemira u OŠ Blato

Svjetski tjedan Svemira u Osnovnoj  školi Blato od 04. - 10. listopada

piše: Zoran Sardelić, dipl. inž.elek. učitelj mentor Tehničke kulture i Informatike fotografije: T.P.M

Svjetski tjedan svemira se obilježava svake godine od 4. - 10. listopada. Ove godine po prvi put ovoj hvale vrijednoj akciji pridružili su se učenici sa svojim učiteljima Osnovne škole Blato sa nizom provedenih aktivnosti od 3. do 8. razreda.

Tako su učenici 3.a razreda izradili maketu Sunčeva sustava,

a učenici četvrtih razreda izrađivali su svemirske letjelice od recikliranog materijala.

Učenici petih razreda su na satu engleskog jezika obrađivali temu Science and Maths - Time, dok su na satu tehničke kulture izrađivali model svemirske sonde NEAR od papira.

Učenici šestih razreda posebno su bili aktivni. Na satu engleskog jezika obrađivali su Solar System i napravili model solarnog sustava,

na satu likovne kulture su kroz temu Vrste crta crtali Svemirski grad,

a obradom teme Tonsko stupnjevanje boja crtali su planete.

Na satu prirode istraživali su površinu Zemlje (šume) preko Google Earth-a, dok su na matematici radili razlomke među planetima.

Učenici sedmih razreda su promatrali noćno nebo (biologija/kemija), gledali projekciju dokumentarnog filma "Duboki svemir" (tehnička kultura), računali omjere u svemiru (matematika) i crtali svemirske sonde i rakete naredbama koordinatne grafike u Terrapin Logu (informatika).

Učenici osmih razreda na satu talijanskog jezika su radili horoskopske znakove kroz nazive planeta i nebeskih tijela.

Dakle, bilo je jako veselo, interesantno i živo. Radujemo se ovako velikom nizu aktivnosti i s nestrpljenjem čekamo World Space Week 2018.

Zoran Sardelić