CARNET-ov projekt "e-Škole"

Autor: Tonći Padovan, 11. 3. 2018.

CARNET-ov projekt

„e-Škole“ među

12 najboljih edukacijskih

projekata u svijetu

Organizacija Ujedinjenih naroda za obrazovanje, znanost i kulturu (UNESCO) proglasila je CARNET-ov pilot projekt „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ jednim od 12 najboljih projekata u svijetu u području primjene IKT-a u obrazovanju za 2017. godinu u konkurenciji od 143 prijavljena projekta iz 79 zemalja.

Dodjela nagrada održana je danas u sjedištu UNESCO-a u Parizu, a kao predstavnice pilot projekta „e-Škole“ nazočile su joj Lidija Kralj, pomoćnica ministrice znanosti i obrazovanja te Branka Vuk, pomoćnica ravnatelja CARNET-a za podršku obrazovanju, koje su ujedno i predstavile projekt okupljenima na svečanosti.

„Važnost tehnologije u današnjem svijetu i društvu neupitna je, a njeno korištenje u obrazovanju osigurava da učenici i u školi imaju prilike koristiti alate i način rada koji ih okružuju u svakodnevnom životu. CARNET već dugi niz godina predano radi na informatizaciji obrazovnih ustanova i poticanju uporabe IKT-a u učenju i poučavanju kroz niz programa, aktivnosti i projekata. Projekt e-Škole kruna je tih napora, a osobito smo ponosni što je kvaliteta projekta prepoznata i u velikoj konkurenciji na globalnoj razini. Radujemo se i aktivno pripremamo nastavak ovog pilot projekta uključivanjem još većeg broja škola za još snažniji doprinos razvoju hrvatskog obrazovnog sustava“ izjavila je Branka Vuk tijekom današnje dodjele UNESCO-ve nagrade, dodajući kako ovo priznanje ukazuje da su najbolja praksa i modeli koje provodi CARNET u sklopu pilot projekta „e-Škole“ prepoznati na globalnoj razini te da je kvaliteta kreativnih načina uporabe IKT-a u obrazovanju iznimno važna.

Nagrada „UNESCO King Hamad bin Isa Al-Khalifa“ od 2005. godine prepoznaje inovativne načine korištenja novih tehnologija u širenju obrazovnih mogućnosti kroz pružanje pristupa kvalitetnom obrazovanju te omogućavanje cjeloživotnog učenja. Nagradu financira Kraljevina Bahrein, a dodjeljuje se pojedincima i organizacijama koje provode izvrsne projekte s ciljem poboljšanja poučavanja i učenja u digitalnom dobu.

U sklopu dodjeljivanja nagrade međunarodni žiri odabire dva najbolja projekta i deset finalista, a svake godine natjecanje ima i specifičnu temu. Za 2017. godinu tema je bila „Korištenje IKT-a u svrhu sveobuhvatnijeg pristupa kvalitetnom obrazovanju“ te su posebno vrednovani projekti čiji je cilj omogućiti približavanje visokokvalitetnog obrazovanja socio-ekonomskim skupinama u nepovoljnijem položaju.

preneseno sa web  stranice

11.03. 2018. g. 12:55

LIDRANO Blato 2018

26. siječnja 2018. godine u Dvorani  Samostana DRUŽBE KĆERI MILOSRĐA III. sam. red. SV, FRANJE,  u          organizaciji  OŠ  Blato  održana je dramski dio  ovogodišnjeg susreta  LiDraNo  Blato  2018.

U samostalnim i skupnim scenskim nastupima  nastupilo je  pedeset  učenika u  11 samostalnih scenskih nastupa (        monolozi, kazivanje poezije, recitacije ). 4  skupna scenska nastupa ( igrokaz, scenska  igra )  i  jednoj  radio igri.

Do detaljnijeg  izvještaja sa  Lidrana  2018  objavljujemo  fotografije predloženih samostalnih i skupnih scnenskih nastupa na Županijski  susret  Lidrano, koji će se održati  u Kazalištu  Marina Držića u Dubrovniku  u utorak 13. veljače 2018. godine.  foto TPM  CC

Ivan  Žuvela 3.r.   OŠ Vela Luka                 Marija  Botica 8.r.OŠ Petra Kanavelića                                                    .

Začarani mandolinist   OŠ  Smokvica -2.r      Duge gaće  4.r.  OŠ Petra Kanavelića

Marijo Tulić   SŠ  Petra Šegedina

ČESTITKA

Momčilo Popadić 1947 - 1990

Momčilo Popadić   70 godina

Momčilo Popadić Pop, Pope ili Momo (Blato na Korčuli, 25. ožujka 1947. - Split, 20. studenog 1990.),

poznat kao autor brojnih tekstova hrvatskih evergreena (npr. "Oprosti mi, pape"), hrvatski je novinar,    književnik,   pjesnik i esejist.[1] Hedonizam njegova pisanja, Momčila Popadića svrstava u doajene splitske pisane riječi zlatnog doba 70-ih i 80-ih godina 20. stoljeća, kao i činjenica da je pisao jednako kao što je i živio, da mu je poezija bila što i disanje, da je živio za pisanje i od pisanja.  izvor Wikipedija o M Popadiću

.........

lastavice su napustile ovu kuću

gnijezda su vec suha i sipka i

trune se kao nepouzdan lapor

vlaga sol i sumorna tišina kaplju

niz krov stepenice okna zidove

magla se nevoljko spušta

na ovu kuću

mrzovoljno se naslanja noć

na ovu kucu

i skupa s njom postajem samo boca

davnog prošeka

što blijedi

što odlazi

što ostaje

samo voda i talog

i pluto

Momcilo Popadic   ( 1947 - 1990)

Tekstovi o Momi

Nastavni materijal  M Popadić  ( T. Padovan )

DAN ŠKOLE 2016

OŠ  BLATO

od 2. lipnja 2016.

DAN  ŠKOLE

PROJEKTNI DAN

IZLOŽBE

Priredbe i športski susreti

DAN  ŠKOLE ( klikni )

Dječja klapa  -MANINA -

Kraj nastavne godine OBAVIJEST
27. lipnja 2016.   I ponedjeljak I                                   Završna školska  svečanost
19:00   sati  Dom kulture.                        Podjela svijedodžbi  osmašima,  podjela diploma, pohvalnica  i nagrada  4 - 8 r

05. srpnja 2016.  I  utorak I                                   Podjela  svijedodžbi   1 - 7 razreda
9:00   sati  OŠ Blato                            Podjela svijedodžbi  učenicima od  1  - 7  razreda -

Preuzimanje narudžbenica  za  narudžbu radnih bilježnica  posredstvom  NN

06 - 08. srpnja  2016.   OŠ  Blato        Zaprimanje  narudžbenica  u OŠ Blato          08 - 14:00   sati  - nastavnička knjižnica

UPISI U SREDNJU

Početak ispisa prijavnica 6.7.2016.

8.7. 2016. Krajnji rok za zaprimanje potpisanih prijavnica (učenici   - roditelji donose  u školu )

Brisanje s lista kandidata koji nisu zadovoljili preduvjete ili dostavili  potpisane prijavnice

Album

Popis postojećih albuma:

Naziv albuma
Kreirao

25. 5. 2017. 12:09
16. 9. 2016. 17:28
8. 10. 2015. 20:45
8. 10. 2015. 20:44
8. 10. 2015. 20:43
9. 2. 2015. 09:01