Održano natjecanje English All Around 2017

Autor: Tonći Padovan, 5. 4. 2017.

Natjecanje English All Around 2017

Učenici Osnovne škole Blato, pod vodstvom profesorice Jelice Šeparović sudjelovali su na državnom natjecanju iz engleskog jezika „English All Around“, u organizaciji Privatne umjetničke gimnazije u Zagrebu.

Natjecalo se 17 osnovnih i 15 srednjih škola. Na natjecanju u Zagrebu, 25. i 26. ožujka sudjelovalo je 12 učenika OŠ Blato, i to u pet kategorija.

Pošto je natjecanje iziskivalo određene troškove, bilo je neophodno tražiti financijsku potporu od sponzora, kojima se ovim putem od srca zahvaljujemo.

U sricanju „Spelling bee“, sudjelovali su Ela Vlašić i Luka Žuvela iz osmog razreda. U veoma oštroj konkurenciji, Ela je osvojila peto, a Luka osmo mjesto.

U "Dramskom izazovu" OŠ Blato je sudjelovala s duhovitom predstavom „Lost on the road“. Prema vlastitom scenariju u predstavi su sudjelovale učenice sedmog razreda, Ivana Gavranić, Marina Petković i Helena Kožul, te osvojile drugo mjesto po odluci stručnog ocjenjivačkog suda.

U kategoriji filma, igrani film na temu održivog turizma osmislili su Nikola Bačić i Lea Žanetić iz sedmog razreda. Film je dobio prvu nagradu publike.

U kategoriji filma dokumentarni film na temu održivi razvoj turizma svoj film osmislile su  učenice šestog razreda Anja Sardelić i Nika Gavranić Tourist pearl  koji je po glasovima publike zauzeo  drugo mjesto.

U kategoriji "Uvjerljivo govorenje" sudjelovale su učenice osmog razreda, Lucija Bosnić i Jasenka Buškariol, koje su čvrsto i rječito branile svoje stavove o zadanim temama.

Učenica osmog razreda Marijana Martinović, u kategoriji „Kratka priča“, pisala je o problemu odlaganja smeća na otoku Korčuli, te pozvala sve stanovnike na odgovorno ponašanje i brigu o okolišu.

Cilj ovog natjecanja je poticanje učenika na aktivnu uporabu engleskog jezika, te razvijanje njihovog samopouzdanja za istupanje u javnosti. To je odlična prilika da učenici poboljšaju svoje jezične sposobnosti i kompetencije. Istovremeno,  korištenje engleskog jezika doprinosi osjećaju vlastite povezanosti sa Europom i jačanju europskog identiteta kod mladih.

Svi učenici OŠ Blato koji su sudjelovali na ovom izvanrednom natjecanju, pokazali su iznimne jezične i komunikacijske vještine, te odlično promovirali svoju školu i Blato. Također su, pokazujući ljepote našeg otoka, na svoj način doprinijeli održivom turizmu lokalne zajednice.

Momčilo Popadić 1947 - 1990

Momčilo Popadić   70 godina

Momčilo Popadić Pop, Pope ili Momo (Blato na Korčuli, 25. ožujka 1947. - Split, 20. studenog 1990.),

poznat kao autor brojnih tekstova hrvatskih evergreena (npr. "Oprosti mi, pape"), hrvatski je novinar,    književnik,   pjesnik i esejist.[1] Hedonizam njegova pisanja, Momčila Popadića svrstava u doajene splitske pisane riječi zlatnog doba 70-ih i 80-ih godina 20. stoljeća, kao i činjenica da je pisao jednako kao što je i živio, da mu je poezija bila što i disanje, da je živio za pisanje i od pisanja.  izvor Wikipedija o M Popadiću

.........

lastavice su napustile ovu kuću

gnijezda su vec suha i sipka i

trune se kao nepouzdan lapor

vlaga sol i sumorna tišina kaplju

niz krov stepenice okna zidove

magla se nevoljko spušta

na ovu kuću

mrzovoljno se naslanja noć

na ovu kucu

i skupa s njom postajem samo boca

davnog prošeka

što blijedi

što odlazi

što ostaje

samo voda i talog

i pluto

Momcilo Popadic   ( 1947 - 1990)

Tekstovi o Momi

Nastavni materijal  M Popadić  ( T. Padovan )

DAN ŠKOLE

OŠ  BLATO

od 2. lipnja 2016.

DAN  ŠKOLE

PROJEKTNI DAN

IZLOŽBE

Priredbe i športski susreti

DAN  ŠKOLE ( klikni )

Dječja klapa  -MANINA -

Kraj nastavne godine OBAVIJEST
27. lipnja 2016.   I ponedjeljak I                                   Završna školska  svečanost
19:00   sati  Dom kulture.                        Podjela svijedodžbi  osmašima,  podjela diploma, pohvalnica  i nagrada  4 - 8 r

05. srpnja 2016.  I  utorak I                                   Podjela  svijedodžbi   1 - 7 razreda
9:00   sati  OŠ Blato                            Podjela svijedodžbi  učenicima od  1  - 7  razreda -

Preuzimanje narudžbenica  za  narudžbu radnih bilježnica  posredstvom  NN

06 - 08. srpnja  2016.   OŠ  Blato        Zaprimanje  narudžbenica  u OŠ Blato          08 - 14:00   sati  - nastavnička knjižnica

UPISI U SREDNJU

Početak ispisa prijavnica 6.7.2016.

8.7. 2016. Krajnji rok za zaprimanje potpisanih prijavnica (učenici   - roditelji donose  u školu )

Brisanje s lista kandidata koji nisu zadovoljili preduvjete ili dostavili  potpisane prijavnice

Županijska smotra učeničkih zadruga Dubrovačko- neretvanske županije

Blato  14. travnja  2016. g.   Trg dr. Franje Tuđmana

11:00   do    13:00   sati

O  smotri na stranicama  OPĆINE  BLATO   www.blato.hr

Album

Popis postojećih albuma:

Naziv albuma
Kreirao

12. 5. 2015. 01:23
Antonia Bačić
10. 10. 2014. 10:13
11. 9. 2012. 08:40
3. 8. 2012. 12:48
12. 4. 2012. 11:52
11. 4. 2012. 18:48

IN MEMORIAM

S dubokim poštovanjem i zahvalnosti za život i djelo posvećeno odgoju i obrazovanju  u OŠ Blato ( 1961 - 1993 ), kao učitelj i dugogodišnji ravnatelj, obavještavamo Vas da je  umro naš kolega u mirovini

Vojislav (Vojko) Cetinić - Pensa

Natječaji-Obavjesti-Pozivi

« Travanj 2017 »

Najave sjednica i zapisnici

Poziv  na   21. sjednicu Školskog odbora OŠ Blato

koja će se održati  u  četvrtak  26. siječnja   2017. godine

u 17:30 sati u Zbornici OŠ Blato.

Predloženi  dnevni red:

Izvršenja  /zapisnik /
1.Završni račun OŠ  Blato  za 2016.g.
2.Natječaji
3.Izvješće ravnatelja o radu škole između dviju sjednica ŠO